Szczupła sylwetka

Nie ma co ukrywać – każdy z nas chce jak najdłużej cieszyć się szczupłą, atrakcyjną figurą i sylwetką. Niestety, z wiekiem nasz metabolizm zwalnia. To sprawia, że w organizmie odkłada się coraz więcej tłuszczu, a to z kolei zaokrągla nasze kształty. Oczywiście nie ma tutaj sztywnej reguły co do wieku, ponieważ są osoby które całe życie są szczupłe, aż do okresu starości. Nie ma też reguły jeżeli chodzi o żywienie. Oczywiście, jeżeli będziemy jeść odpowiednie produkty, to na pewno schudniemy szybciej i bardziej efektywnie, jednak są też wyjątki gdzie ktoś je tłusto całe życie i cieszy się szczupłą sylwetką. Jak podkreślają krakowskie kosmetyczki (swiaturody.com), u których można poddać się zabiegom odchudzającym takie sytuacje zachodzą rzadko, dlatego tak ważny jest tryb życia i odżywiania się.

Najważniejsze jest nasze ciao i to w jaki sposób tłuszcz się odkłada. Jeżeli jest to miejscowe, to aby to zniwelować można wykonać zabieg liposukcji w jednym z krakowskich salonów urody. Jednak kiedy otyłość dotyczy całego ciała to niestety, musimy przeprosić się ze zdrowym pożywieniem i pomachać z goryczką żalu McDonaldowi, czy KFC. Odrzucamy wszelkie tłuste potrawy. Oczywiście z umiarem. Nie możemy całkowicie ich odstawić. Podczas odchudzania się raz na jakiś czas możemy pozwolić sobie na małe „co nie co”, ponieważ nasz organizm potrzebuje energii do spalania tłuszczu, a ta energia jest w… tłuszczu. Powinniśmy jeść częściej lecz w mniejszych ilościach. Niewskazane jest najadanie się do syta jednym posiłkiem dziennie, który nam wystarcza. To nic nie da, że zjemy tylko raz. Nasz rozleniwiony układ metaboliczny nie będzie chciał przetrawić tego jednego posiłku, dlatego też trzeba go ćwiczyć i dawać mu „wycisk”, aby był używany jak najczęściej, a nieduże i częste posiłki, to najlepszy sposób.

Istnieje również dieta, która polega na jedzeniu tylko jednej rzeczy, może być to nawet golonka. Jeżeli będziemy jeść codziennie golonkę, to w pewnym momencie organizm przestanie ją przyswajać, a my zaczniemy tracić na wadze. Jednak jest to obłożone negatywnymi skutkami takimi jak osłabienie odporności, wypadanie włosów i pogorszenie stanu skóry i paznokci.

Aktywność ruchowa, to drugi element odchudzającej układanki. Powinniśmy się przede wszystkim ruszać. Mitem jest , że powinniśmy wybierać skomplikowane i idealne dopasowane do naszego ciała i stanu psychicznego ćwiczeń. Po prostu ruszajmy się jak najczęściej, gdzie się tylko da. Uruchommy nasz organizm, on dalej będzie wiedział co robić. Nie chudnijmy za szybko, na wszystko potrzeba czasu. Jeżeli schudniemy szybko, to równie szybko ponownie przybierzemy na wadzę.

One thought on “Szczupła sylwetka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>