Prawa i obowiązki gabinetów stomatologicznych

Korzystanie z usług stomatologicznych w dobie, kiedy próchnica stała się chorobą społeczną jest niezbędne. Mamy do wyboru wiele placówek. Część wykonuje swoje usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, inne czynią to w ramach prowadzenia własnej praktyki. To co łączy je wszystkie to fakt, że pracujący w nich specjalista z dziedziny leczenia uzębienia powinien wykazywać się wiedzą i doświadczeniem. Wskazane są też komfortowe warunki, które zapewniają obniżenie poziomu stresu związanego z wykonywaniem tych zabiegów. Stomatolog w Zielonej Górze nam w tym pomoże. To baza renomowanych placówek dentystycznych cieszących się uznaniem wśród pacjentów. Warto się z nią dogłębnie zapoznać poszukując własnego miejsca, gdzie zadbamy o zdrowie i piękny uśmiech.

Najczęstsze problemy z jakimi pojawiają się pacjenci, to oczywiście próchnica, wady zgryzu, kamień nazębny czy choroby tkanek miękkich w obrębie jamy ustnej. Większość z nich wymaga prostych i szybkich zabiegów z zakresu leczenia. Bywają jednak sytuacje, w których zmuszeni jesteśmy poddać się długotrwałej i kosztownej interwencji dentystycznej. To głównie działania z zakresu leczenia kanałowego, chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, a także wszelkie zabiegi z użyciem znieczulenia. Niosą one ze sobą podwyższone ryzyko. Co w sytuacji, gdy się nie powiodą? Otóż odpowiedź jest prosta. Dentysta Zielona Góra, podobnie jak inny lekarz odpowiada karnie i cywilnie za popełnione błędy. Warto więc znać swoje prawa w tym zakresie.

Gdy wykonany zabieg niesie ze sobą podwyższone ryzyko, winniśmy zostać o tym poinformowani. Udzielenie pełnych informacji wraz z uzyskaniem świadomej zgody na piśmie leży w obowiązkach każdego lekarza, również dentysty. Brak udzielenia zgody i podjęte przez dentystę zabiegi pomimo tego, narażające nas na niebezpieczeństwo, uprawniają do uzyskania zadośćuczynienia i odszkodowania. Kolejnym przykładem może być wykonanie zabiegu niezgodnie z procedurami lub bez należytej staranności. Trzeba wiedzieć, że każda czynność lecznicza powinna zostać wykonana zgodnie z wiedzą medyczną, na najwyższym poziomie i z odpowiednią starannością. Popełnienie błędu w tym zakresie, złamanie naszych praw pacjenta lub wykazanie się niedbalstwem, uprawnia nas do działań cywilno-prawnych.

Zielonogórska baza gabinetów stomatologicznych, to placówki działające z ogromnym wyczuciem i starannością. Dbając o każdego pacjenta wypracowały sobie renomę, która świadczy o jakości ich usług. Korzystajmy tylko ze sprawdzonych przychodni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>