Jaki typ depilacji wybrać?

Obecnie prawie każdy salon kosmetyczny wykorzystuje nowatorskie techniki depilacji, wychodząc naprzeciw wymaganiom kobiet. Chodzi o to by skutecznie i dokładnie usuwać zbędne owłosienie. Sprawdziłam ofertę kilku kosmetyczek w Bełchatowie, gdzie oferta takich zabiegów jest bardzo szeroka. Obecnie chyba najpopularniejszym rodzajem depilacji jest usuwanie włosków przy pomocy wosku (mojedomowespa.pl). Ten typ depilacji usuwa włoski z każdej okolic ciała i może być stosowany nawet przy skłonnościach do alergii i zaczerwienienia. Po zabiegu skóra utrzymuje gładkość na około 3-4 tygodni. Kosmetyczki w Bełchatowie oferują zabieg za cenę 30-100 złotych, zależy to od powierzchni usuwanych włosków. Kolejną metodą na usuwanie zbędnego owłosienia jest depilacja chemiczna, przy użyciu specjalistycznych kremów usuwających owłosienie. Niestety daje ona raczej chwilowe efekty, włoski potrafią szybko odrastać, dlatego ten typ depilacji raczej jest już stosowany w domach, a nie w salonach kosmetycznych. Jeśli chcesz się pozbyć włosów na długi czas, polecam wykonać depilację laserową. Jest ona dostępna w kilku salonach u kosmetyczki na terenie Bełchatowa jak i w wielu innych miastach Polski. Warto wybrać salon kosmetyczny o dobrej renomie, aby mieć pewność, że zabieg okaże się dla nas w pełni bezpieczny.

Depilacja laserowa pozwala na trwałe usunięcie włosów i polecana jest szczególnie dla osób mających tendencję do podrażnień czy stanów zapalnych. Po paru sesjach depilacji laserowej, jej efekt utrzymuje się przez kilka lat. Przy takiej depilacji najpierw przeprowadza się próbę na niewielkim obszarze skóry, aby sprawdzić jak nasze ciało reaguje na laser. Jeśli nie ma przeciwwskazań, za pomocą specjalistycznego urządzenia emitującego światło lasera, włosy są usuwane na określonej powierzchni. Nie powinno wiązać się to z bólem, dziś urządzenia są bardzo nowoczesne, ale dobre salony kosmetyczne na wszelki wypadek zaoferują Ci ochronne okulary, a po zakończonej depilacji na skórę zostanie nałożony nawilżający krem zapobiegający podrażnieniu. W zależności od potrzeb i grubości włosków, kosmetyczka (swiaturody.com) umówi Cię na dalszych kilka zabiegów. Sprawdziłam ceny depilacji laserowej i u kosmetyczek w Bełchatowie trzeba za nie zapłacić od 200 do nawet 500 złotych, w zależności od tego jaką partię ciała chcesz depilować. Najdrożej wychodzą nogi oraz okolice bikini. Polecam jednak wybierać zawsze sprawdzone salony kosmetyczne, niekoniecznie te, które są najtańsze.

5 thoughts on “Jaki typ depilacji wybrać?

  1. Zgadza się, ze depilacja jest bolesna, ale nie jakoś bardzo mocno. Moim zdaniem taki ból jest do wytrzymania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>